Gmina Poraj

Strona główna

fb gmina poraj
kalendarz imprez gok
system informacji przestrzennej
elektroniczne biuro obsługi interesanta
monitoring jakości powietrza
jakość powietrza komunikaty wioś
czyste powietrze
zgłoś sprawę ekointerwencja

Najnowsze aktualności

PRZYPOMINAMY!!! Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Przejdź do - PRZYPOMINAMY!!! Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Urząd Gminy Poraj organizuje bezpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Wszystkich zainteresowanych właścicieli nieruchomości prosimy o zgłaszanie potrzeby odbioru wspomnianych odpadów do Urzędu. Wszyscy zainteresowani właściciele nieruchomości, którzy posiadają odpady wielkogabarytowe, proszeni są o dokonywanie zgłoszeń telefonicznych z podaniem miejsca odbioru oraz przybliżonej ilości odpadów. Zgłoszeń można dokonywać od dziś (27 września) pod numerem tel. 34 314 52 51 wew. 47, w godzinach pracy Urzędu.

27 września 2021
Czytaj więcej o: PRZYPOMINAMY!!! Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Orkiestra Dęta w Choroniu szuka nowych członków

Przejdź do - Orkiestra Dęta w Choroniu szuka nowych członków

Uwaga dzieci i rodzice! Orkiestra Dęta w Choroniu rozpoczyna nabór nowych członków. Gwarantujemy doskonały rozwój artystyczny dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym ! Udział w nich jest bezpłatny!

27 września 2021
Czytaj więcej o: Orkiestra Dęta w Choroniu szuka nowych członków

Wystartowała Wirusoochrona

Przejdź do - Wystartowała Wirusoochrona

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczął na terenie województwa śląskiego realizację kolejnej edycji Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona”.

27 września 2021
Czytaj więcej o: Wystartowała Wirusoochrona

14. emerytury – ZUS ostrzega przed oszustami

Przejdź do - 14. emerytury – ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.

27 września 2021
Czytaj więcej o: 14. emerytury – ZUS ostrzega przed oszustami

Jubileuszowo - Koncertowo II

Przejdź do - Jubileuszowo - Koncertowo II

Za nami wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Na scenie plenerowej, przy pięknej pogodzie i w gronie znamienitych gości, uczciliśmy trzy jubileusze: 10-lecie zespołu "Szalona Piątka Plus", 15-lecie Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego organizowanego w ramach XV Folkloriady Jurajskiej oraz 20-lecie Jurajskiej Kapeli Biesiadnej z Poraja. Było uroczyście, wspomnieniowo, a przy tym serdecznie i rodzinnie.

26 września 2021
Czytaj więcej o: Jubileuszowo - Koncertowo II

Jak skutecznie poinformować Policję o niebezpieczeństwie?

Przejdź do - Jak skutecznie poinformować Policję o niebezpieczeństwie?

Czy zdarzyła się kiedykolwiek sytuacja w której musiałeś wykonać połączenie telefoniczne do dyżurnego Policji? Może musiałeś poinformować o niebezpieczeństwie inne służby? Ta czynność ta jest dziecinnie prosta. Wykręcamy numer 112 lub 997 i osoba będąca po drugiej stronie słuchawki każdego rozmówcę przeprowadzi przez taką rozmowę.

26 września 2021
Czytaj więcej o: Jak skutecznie poinformować Policję o niebezpieczeństwie?