Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Ostrzeżenie meteo - burze z gradem

Przejdź do - Ostrzeżenie meteo - burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dot. zjawiska: burze z gradem. Stopień zagrożenia: 2 Prawdopodobieństwo: 80 %. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 11:00 dn. 22.06.2021 do 00:00 w dn. 23.06.2021r. na terenie powiatu myszkowskiego.  Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Uwagi: Brak.

22 czerwca 2021

Strażacy z Jastrzębia już po walnym zebraniu

Przejdź do - Strażacy z Jastrzębia już po walnym zebraniu

W niedzielę (13 czerwca) w OSP w Jastrzębiu odbyło się kolejne z serii zebrań sprawozdawczo –wyborczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Poraj. Zebrani wysłuchali sprawozdania z działalności jednostki w ubiegłym roku oraz poznali plany druhów na bieżący rok. Wybrano władze na nową kadencję.

22 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Strażacy z Jastrzębia już po walnym zebraniu

Konkurs na Najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw w Partnerstwie Północnej Jury

Przejdź do - Konkurs na Najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw w Partnerstwie Północnej Jury

Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury” (PPJ) ogłasza konkurs skierowany do sołectw reprezentowanych przez sołtysów, z obszaru działania Stowarzyszenia PPJ. Współorganizatorami konkursu są: Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Gmina Janów, Gmina i Miasto Koziegłowy, Gmina Lelów, Gmina Mstów, Gmina Niegowa, Gmina Olsztyn , Gmina Poraj, Gmina Przyrów , Miasto i Gmina Żarki.

22 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Konkurs na Najlepsze inicjatywy lokalne inteligentnych sołectw w Partnerstwie Północnej Jury

Dzień Dobry Ziemio. Halo! Tu Kenia!

Przejdź do - Dzień Dobry Ziemio. Halo! Tu Kenia!

Dzięki projektowi Good Morning Earth, Szkoła Podstawowa w Poraju przystąpiła do Międzynarodowego Programu Edukacyjno- Humanitarnego Face To Face With The World Lekcje Online ze Światem. W ten sposób urozmaicona została lekcja języka angielskiego, realizowana z klasą 3b przez nauczycielkę języka angielskiego Annę Cichoń.

22 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Dzień Dobry Ziemio. Halo! Tu Kenia!

Zmarła Maria Koczberska. Żegnamy aktywną seniorkę

Przejdź do - Zmarła Maria Koczberska. Żegnamy aktywną seniorkę

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 21 czerwca 2021 roku zmarła Ś.P. Maria Koczberska. Społeczniczka. Aktywna działaczka Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choroniu. Animatorka środowiska seniorów. Miała 85 lat.

22 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Zmarła Maria Koczberska. Żegnamy aktywną seniorkę

Ostrzeżenie meteo - burze z gradem

Przejdź do - Ostrzeżenie meteo - burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dot. zjawiska: burze z gradem. Stopień zagrożenia: 1 Prawdopodobieństwo: 80 %. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 18:30 dn. 21.06.2021 do 02:00 w dn. 22.06.2021r. na terenie powiatu myszkowskiego.  Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad. Uwagi: Brak.

21 czerwca 2021