Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

PRZYPOMINAMY!!! Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Przejdź do - PRZYPOMINAMY!!! Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Urząd Gminy Poraj organizuje bezpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Wszystkich zainteresowanych właścicieli nieruchomości prosimy o zgłaszanie potrzeby odbioru wspomnianych odpadów do Urzędu. Wszyscy zainteresowani właściciele nieruchomości, którzy posiadają odpady wielkogabarytowe, proszeni są o dokonywanie zgłoszeń telefonicznych z podaniem miejsca odbioru oraz przybliżonej ilości odpadów. Zgłoszeń można dokonywać od dziś (27 września) pod numerem tel. 34 314 52 51 wew. 47, w godzinach pracy Urzędu.

27 września 2021
Czytaj więcej o: PRZYPOMINAMY!!! Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Orkiestra Dęta w Choroniu szuka nowych członków

Przejdź do - Orkiestra Dęta w Choroniu szuka nowych członków

Uwaga dzieci i rodzice! Orkiestra Dęta w Choroniu rozpoczyna nabór nowych członków. Gwarantujemy doskonały rozwój artystyczny dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym ! Udział w nich jest bezpłatny!

27 września 2021
Czytaj więcej o: Orkiestra Dęta w Choroniu szuka nowych członków

Wystartowała Wirusoochrona

Przejdź do - Wystartowała Wirusoochrona

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczął na terenie województwa śląskiego realizację kolejnej edycji Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona”.

27 września 2021
Czytaj więcej o: Wystartowała Wirusoochrona

14. emerytury – ZUS ostrzega przed oszustami

Przejdź do - 14. emerytury – ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.

27 września 2021
Czytaj więcej o: 14. emerytury – ZUS ostrzega przed oszustami

Jubileuszowo - Koncertowo II

Przejdź do - Jubileuszowo - Koncertowo II

Za nami wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Na scenie plenerowej, przy pięknej pogodzie i w gronie znamienitych gości, uczciliśmy trzy jubileusze: 10-lecie zespołu "Szalona Piątka Plus", 15-lecie Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego organizowanego w ramach XV Folkloriady Jurajskiej oraz 20-lecie Jurajskiej Kapeli Biesiadnej z Poraja. Było uroczyście, wspomnieniowo, a przy tym serdecznie i rodzinnie.

26 września 2021
Czytaj więcej o: Jubileuszowo - Koncertowo II

Jak skutecznie poinformować Policję o niebezpieczeństwie?

Przejdź do - Jak skutecznie poinformować Policję o niebezpieczeństwie?

Czy zdarzyła się kiedykolwiek sytuacja w której musiałeś wykonać połączenie telefoniczne do dyżurnego Policji? Może musiałeś poinformować o niebezpieczeństwie inne służby? Ta czynność ta jest dziecinnie prosta. Wykręcamy numer 112 lub 997 i osoba będąca po drugiej stronie słuchawki każdego rozmówcę przeprowadzi przez taką rozmowę.

26 września 2021
Czytaj więcej o: Jak skutecznie poinformować Policję o niebezpieczeństwie?